На головну  → Корисне  → Статті

Статті

Трохи історії про візитки і візитні картки — 22 березня 2013 р.

Візитні картки широко поширені в нашому світі. Їх використовують для особистого знайомства, представлення фірми, надання контактної інформації.

Перші візитні картки з'явилися в Стародавньому Китаї, коли високопоставлені чиновники зобов'язувалися представлятися за допомогою червоних карток з ім'ям і посадою. Більш поширеними стали візитні картки в епоху рококо при правлінні Людовика XIV. Вони виготовлялися з дорогою паперу, різного роду тканини, а також з пластинок слонової кістки або скла. В епоху Катерини Великої візитні картки нітрохи не поступалися у красі. Шрифти виконувалися з використанням всіляких завитків, на візитках обов'язково присутній родовий герб і титул власника візитної картки.

В кінці 19 століття візитки використовувалися вже як спосіб надання контактної інформації власника, вони виготовлялися лише на білому папері без зайвих прикрас. У 60-х роках 20 ст. візитні картки отримали роль перепусток до чиновників з особистих питань. І вже в 90-х роках, коли почав розвиватися приватний бізнес, вони носили інформаційний характер (логотип і назву компанії, ПІБ, посада представника, а також контактні дані: телефон, адреса і т.п.).

Візитна картка в нинішній час виготовляється з дорогого високоякісного паперу або картону, розмірами 50x90 мм. і 55х85 мм. Останнім часом візитні картки починають відходити від прямокутної форми (коло, овал, фігурна висічка і т.п.) Існують також візитні картки, виготовлені з дерева, металу, паперу або тканини, але такі креативні візитки найчастіше зустрічаються у представників творчих спеціальностей.

Головним критерієм при виготовленні візитної картки є простота і лаконічність. Вона повинна бути зрозуміла, бути зручною. Важливим параметром є шрифт, він повинен бути легко читабельним і розбірливим. При виборі візитки має враховуватися її призначення, для якого виду діяльності вона потрібна.